14 września 1309 roku wielki mistrz Zakonu Krzyżackiego Siegfried von Feuchtwangen ogłosił Malbork stolicą  jednego z najpotężniejszych państw na południowym wybrzeżu Bałtyku. Od tamtego czasu zespół zamkowy w Malborku wielokrotnie był przebudowywany i modyfikowany. Zmieniała się również funkcja Zamku, od klasztoru poprzez twierdzę, reprezentacyjną rezydencję władców, garnizon wojskowy aż do muzeum.

 

 

Coroczna Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem jest już tradycją. Rycerze, rzemieśnicy i miłośnicy średniowiecza zbierają się aby pokazać Wam jak było naprawdę.

Impreza jest częścią obchodów Dni Grunwaldu organizowanych przez gminę Grunwald z siedzibą w Gierzwałdzie. Skupia ona miłośników odtwarzania historii i jest jednym z największych elementów wytworzonym przez polskie środowiska "historyczne".

W przyszłym roku zapraszamy wszystkich na 602 rocznicę Bitwy. Incenizacja odbędzie się 14 lipca 2012 r. o godz. 16:00.

więcej

Witamy na nowej stronie Zamku w Malborku

Odświeżony wygląd, nowa grafika, trochę animacji. Pokazanie innych imprez odtwórstwa historycznego. Zapraszamy !

więcej

erwis Zamek w Malborku
tworzą ludzie, dla których Zamek i jego historia stanowi życiowa pasję. Dlatego można tu znaleźć wiele ciekawostek niespotykanych w przewodnikach. Sporo już zostało zrobione, ale wiele materiałów czeka jeszcze na publikację.Będziemy się starali sukcesywnie rozbudowywać serwis o nowe działy i dodatkowe informacje. Wszystkich, którzy podzielają nasze zainteresowanie Malborkiem i Zakonem, zapraszamy do współpracy!

baner
Krzyżacy - Litwa
Bitwa pod Koronowem
Ulryk von Jungingen
Historia zamku
Barciany
infoman s.c. Fundacja Bielik